TESLİMAT VE İADE

Albef Spor Teknolojileri, sipariş edilen ürünleri en kısa süre içinde teslim etmeyi hedefler. Herhangi bir sebeple ürünlerden memnun kalınmadığı durumda ürünler aşağıda çerçevesi çizilen şartlarda iade edilebilir.

Sipariş, Alıcı'ya belirtilen adreste teslim edilecektir. Bu bilgilerde yer alan hatalardan dolayı oluşan teslimat gecikmelerinden ve ek ücretlerden Alıcı sorumludur. Aksine bir bildirim bulunmadığı sürece teslimat masrafları Alıcı'ya aittir. Kargo şirketinin teslimatı sırasında Alıcı'nın adresinde bulunmaması durumunda Satıcı ürünü tam olarak teslim etmiş sayılacaktır. Alıcı'nın ürünü geç teslim alması durumunda malda meydana gelebilecek hasarlar ve bozulmalardan Satıcı sorumlu tutulamaz. Alıcı'nın ürünü teslim almaması, kargo şirketinde beklemesi ve sonrasında Satıcı'ya iadesi durumunda Alıcı, ürün satın alımında ücretsiz ya da indirimli kargo hakkı kazanmış olsa dahi, gidiş- dönüş kargo ücretini ve ürünlerde meydana gelen değer kaybını Satıcı'ya ödemekle yükümlüdür. Siparişlerin teslimatı 30 gün içinde yapılacaktır. Ancak sipariş edilen ürünlerin yeni hazırlanacak olması (peynir gibi), hasatı beklenen ürünlerin ön siparişinin verilmesi (yeni sezon cevizi gibi) ya da ürünlerin sipariş üzerine yetiştirilecek olması (sözleşmeli tarım ürünleri gibi) gibi durumlarda bu teslimat süresi geçerli değildir. Ödemenin yapılmadığı veya iptal edildiği durumlarda Satıcı malı teslim yükümlüğünden azledilmiş olur. Söz konusu ürün veya hizmetlerin karşılanmasının olanaksız hale geldiği durumlarda (afet nedeniyle ürünlere zarar gelmesi gibi) Satıcı Alıcı'yı 3 gün içinde bilgilendirecek ve aldığı ücreti 10 gün içinde iade edecektir.

Alıcı, alıcıya özel üretilen ürünler ve hizmetler dışında, mal kargoya teslim edilmediği sürece hiçbir mazeret göstermeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkını kullanma isteğini satıcı e-posta adresini, telefonunu ve posta adresini kullanarak iletebilir

Öte yandan kargoya teslim edilen ürünlerde, alıcının yasanın öngördüğü süre içinde cayma hakkı geçerlidir. İade edilen ürünlerin faturasının aslının gönderilmesi zorunludur. Fatura aslı gönderilemeyen ürünler için cayma hakkı kullanılamayacaktır.

Gıda ürünlerinde alıcı, cayma hakkını ancak 6. Maddelerde yer alan hükümler dışında kalan durumlarda, gelen ürünlerin ayıplı olması veya sipariş edilen ürünlerle örtüşmemesi durumlarında, malın tesliminden itibaren 5 gün içinde kullanabilecektir.

Cayma nedeniyle iade edilen ürünler için kargo ücreti alıcıya aittir. İade edilen ürünlerin satıcıya ulaşmasının ardından satıcı, ilgili ürünün ücretini ürün kendine ulaştıktan sonra 7 iş günü içinde göndermekle yükümlüdür. Cayma hakkının kullanılması durumunda KDV ve diğer yasal yükümlülükler ile ödemenin iadesi için ortaya çıkabilecek masraflar alıcıya aittir. Satıcı, tutarı bu giderleri düşerek iade etme hakkını saklı tutar. Süresi belirtilmiş kampanyalarda, EFT veya havale gönderiminin bu süreyi geçmesi halinde Satıcı Sözleşme'den tek taraflı olarak cayma hakkını saklı tutar.

Satıcı Alıcıya bilgi vermek suretiyle İşbu sözleşmenin geçerlilik kazanmasının ardından 48 saat içinde herhangi bir sebep göstermeksizin, hiçbir tazminat yükümlülüğü olmadan sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh etme hakkına sahiptir.

CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI HALLER

Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

- Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

- Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

- Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

- Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

- Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

- Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

- Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.

- Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.

- Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler. Alıcının ihtiyaç ve talebine göre özel olarak hazırlanan kişiselleşmiş ürünler. (Bu ürünler için sözleşmenin geçerliği başladığı andan itibaren cayma hakkı bulunmamaktadır.)

- Kargoya teslim edilen gıda ürünleri için sözleşmeden cayma hakkı, yasaların zorunlu tuttuğu durumlar dışında bulunmamaktadır.

KÖTÜ NİYET: Satıcı, Alının sözleşme maddelerde yer alan bilgi ve belgelerin kasıtlı olarak yalan, yanlış veya aldatıcı bilgiler içerdiğini ortaya çıkarması ya da siparişin ticari kazanç veya avantaj sağlamak amaçlı verildiğini tespit etmesi durumunda Alıcı'dan sözleşmenin 10 katına kadar tazminat talep etme hakkına sahiptir.

Bizi takip edin
© 2022 Albef- Tüm hakları saklıdır.